bg

Kontaktai

UAB "Pegaso kelionės"
Įmonės kodas 126399066
PVM kodas LT 100000987914
A/s LT17 7044 0600 0388 7164
AB SEB bankas

 


Jogailos 4, Vilnius
Mob. tel. +370 655 84929
El.paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Sicilija - saulė, citrinos, Etnos ugnis ir smaragdinė jūra (10 d.)


Kelionės vadovė - gidė Daiva Milišauskienė 

 

DATA: 

KAINA: 790 EUR + skrydžio bilietas nuo 200 EUR 

 

 

                

 

 

Etnos ugnikalnis - Katanija - Savoka - Taormina - Lipario salos - Tindaris - Čefalu - Palermas - Monrealė - Kastelamare del Golfo - Eričė - Sedžesta - Turkų laiptų uola - Agridžentas -  Romėnų vila – Modika - Notas - Marzamemis - Sirakūzai

 

KELIONĖS IŠSKIRTINUMAI:

 • ^ keliausite po gurmanišką salą, garsėjančią puikiu maistu, sodriu vynu, šviežiomis jūros gėrybėmis ir skaniausiais ledais pasaulyje;
 • ^ susipažinsite su graikų, romėnų, bizantiečių, arabų, ispanų kultūriniu, meniniu, architektūriniu ir istoriniu paveldu;
 • ^ aplankysite Liparių salas, dažnai dar vadinamas septyniais Viduržemio jūros perlais;
 • ^ pakilsite į aukščiausią Europos veikiantį ugnikalnį Etną, graikų vadintą Olimpo filialu;
 • ^ ragausite tik Modikoje pagal actekų receptą gaminamo šokolado;
 • ^ pabuvosite pas vyndarį ir degustuosite sodrų sicilietišką vyną;
 • ^ maudysitės net dviejose jūrose: Jonijos ir Tirėnų;
 • ^ 8 vakarienės.

 

1 DIENA  SKRYDIS VILNIUS - SICILIJA.


Skrydis į Siciliją. Vykstate į viešbutį. Nakvynė Taorminos apylinkėse.

 

2 DIENA  ETNOS UGNIKALNIS - KATANIJA.


Pusryčiai. Išvyka prie Etnos - didžiausio veikiančio ugnikalnio Europoje. "Etna - dangaus stulpas, padengtas sniegu", - taip apie ugnikalnį rašė vienas senovės graikų poetas. Autobusu kilsite į 1900m aukštį. Kildami stebėsite, kaip keičiasi gamta: kuo aukščiau kilsite, tuo labiau ji skurdės, kol galiausiai netikėtai išvysite, jog prieš jus atsiveria mėnulio peizažas. Toliau kelsitės ** keltuvu (užpapildomą mokestį, esant tinkamoms oro sąlygoms), važiuosite autobusu - visureigiu iki Etnos ugnikalnio kraterio (2900 m). Nenorintys kilti galės pavaikščioti aplink du užgesusius kraterius, pasigrožėti suvenyrų parduotuvėse esančiais dirbiniais iš lavos. Esant galimybei, sustosite *degustuoti sodraus sicilietiško vyno. Vykstate į išskirtinės architektūros miestą Kataniją (Catania). Šio miesto pagrindinė statybinė medžiaga buvo vulkaninės uolienos. Etnos ugnikalnio šešėlyje įsikūrusi Katanija nuo išsiveržimų yra nukentėjusi keletą kartų. Daugiausiai žalos pridarė 1669 metų išsiveržimas, kai visą Kataniją užliejo ugnikalnio lava. Visas senamiestis buvo pastatytas iš naujo, iškilo barokinio stiliaus pastatai, kurių statybai buvo panaudotas bazaltas ir kalkakmenis. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Taorminos apylinkėse.

 

3 DIENA   SAVOKA - TAORMINA.


Pusryčiai. Vykstate į žavų Savokos (Savoca) miestelį, kuriame buvo filmuojamos „Krikštatėvio“ scenos. Vykstate į garsiausią ir prabangiausią Sicilijos kurortą Taorminą, kuri žavi įdomia architektūra. Gi de Mopasanas rašė: "Be peizažo čia nieko nėra, bet tame peizaže tu rasi viską, kas egzistuoja žemėje, kad džiugintų akis, protą, sielą ir vaizduotę". Minkštas klimatas, gražus peizažas ir visus metus karaliaujanti ramybė išgarsino Taorminą visame pasaulyje. Šį miestą aplankę dauglabai žymių ir talentingų žmonių. Ekskursijos metu aplankysite *Graikų teatrą (II a. pr.Kr.), arabų laikais statytus ir vėliau pertvarkytus didikų Korvajų rūmus (Palazzo Corvaja), Šv. Mykolo iš Bariokatedrą, viešuosius sodus. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Taorminos apylinkėse.

 

4 DIENA   SIRAKŪZAI - NOTAS.


Pusryčiai. Sirakūzai (Siracusa) - vienas iš gražiausių graikų miestų, kadaise svarbus Viduržemiojūros uostas. Sirakūzų senamiestis įsikūręs Ortidžijos (Ortigia) saloje ir yra saugomas UNESCO. Sirakūzus įkūrė korintiečiai 734 m. pr. Kr. Anuomet tai buvo vienas gražiausių antikinio pasaulio miestų, galėjęs lygiuotis netgi su Atėnais. Vienas žymiausių iš Sirakūzų kilusių žmonių - antikos matematikas ir astronomas Archimedas. Sirakūzų archeologinėje vietovėje iškilo daugybė gerai išsilaikiusių graikų ir romėnų paveldo objektų. *Graikų teatras, pastatytas maždaug V a. pr. Kr. Jis yra didžiausias kada nors pastatytas tokio pobūdžio objektas - 59 eilėse sutilpdavo iki 15 000 žiūrovų. Kiekvienais metais nuo gegužės vidurio iki birželio pabaigos šiame teatre vyksta Graikų teatro festivaliai. Kiek tolėliau stūkso seno akmens karjerai. Šiandien čia yra žavus ir aromatingas citrinmedžių sodas, vadinamas "Rojaus latomija". "Dioniso ausis" - 20 m aukščio ir 65 m gylio arkos pavidalo urvas. Sirakūzų senamiestyje rasite viską, ko reikia smalsiam turistui: begales senų gražių pastatų, visą įsivaizduojamą Sicilijos maistą restoranuose, galėsite pasivaikščioti krantine. Prisiliesite prie grindinio, ant kurio galbūt sėdėjo Archimedas. Vykstate į Notą (Noto) – žymiasią barokinės architektūros miestą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Taorminos apylinkėse.

 

5 DIENA   LIPARIO SALOS.


Pusryčiai. Vykstate į Sicilijos „Havajus“ - *Lipario salas (Isole Lipari). Jos dar vadinamos septyniais Viduržemio jūros perlais. Pagrindinė Lipario salos sostinė Liparis garsėja paplūdimiais, senamiesčiu, virš jo iškilusia senovine pilimi, Archeologijos muziejumi, normanų periodo katedra. Lipario saloje ilgą laiką buvo kasama pemza, todėl šiandien galima grožėtis ypatingu šios pakrantės vandens žalumu - vanduo spindėte spindi būtent dėl pribyrėjusio balto pemzos smėlio. Vulkanosala (Isole Vulcano) taip pat labai svetinga turistams, ypač tiems, kuriems patinka SPA procedūros ir paplūdimių įvairovė: nuo akmeningų iki juodo smėlio (pajuodusio dėl vulkano pelenų). Anot legendos, šioje saloje gyveno ugnies dievas Hefaistas. Būtent Vulkano saloje pirmą kartą mokslininkams pavyko iš arti apžiūrėti veikiančio ugnikalnio kraterį, tad salos pavadinimu buvo pakrikštyti ir visi kiti lavą spjaudantys kalnai. Vulkano saloje yra sieros gydomųjų *maudyklių, kuriose bus galima išsimaudyti. Svarbiausias salyno virtuvės elementas – žuvys: virtos, keptos keptuvėje, ant grotelių arba atviros ugnies, bet retai kada pagardintos kuo nors daugiau nei žiupsneliu žolelių, citrinos ir alyvuogių aliejaus lašeliu. Salų gyventojų stalas neįsivaizduojamas ir be moliuskų, kalmarų ir sepijų su pomidorų ir kaparėlių padažu arba įdarytų duonos trupinių, alyvuogių, kaparėlių ir česnakų mišiniu. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Milazco (Milazzo) apylinkėse.

 

6 DIENA   TINDARIS - ČEFALU - PALERMAS.


Pusryčiai. Vykstate į svarbiausią Sicilijos piligriminį miestą Tindarį. Didžiulėje ir labai puošnioje XXa. viduryje statytoje bažnyčioje išvysite Tindario Juodosios Madonos satulą, manoma, į salą atvežtą IX a.pradžioje. Nuo įspūdingo kalno atsivers neregėto grožio panorama su smaragdo spalvos jūra ir balto smėlio paplūdimio juosta. Šis vaizdas tapo viena iš Sicilijos vizitinių kortelių. Vykstate į kurortinį Čefalu (Cefalu) miestelį. Trumpa ekskursija po senamiestį: normanų katedra, arabų laikų skalbykla, siauros gatvelės, graži įlanka miesto centre. Vykstate į Sicilijos sostinę - Palermą (Palermo). Aplankote *kapucinų vienuolyną (Convento dei Cappuccini), kurio rūsiuose saugoma 8000 mumijų ir skeletų. Pamatysite Karalių rūmus (Palazzo dei Normani), apžiūrėsite Martoranos *bažnyčią, Duomo katedrą, Pretorijos aikštę su „gėdos“ fontanu. Vakarienė ir nakvynė Palermo apylinkėse.

 

7 DIENA  MONREALĖ - KASTELAMARE DEL GOLFO - ERIČĖ. 


Pusryčiai. Vykstate į Monrealę (Monreale), kur grožėsitės arabų-normanų stiliaus *Santa Maria La Nuova katedra (XII a), kurią puošia 10 000 kv. m. bizantinio stiliaus mozaikos. Pakeliui į Eričę užsuksite į žavų Kastelamare del Golfo (Castellamare del Golfo) viduramžių miestelį. Vykstate į Eričę (Erice) – menininkų ir bohemos atstovų rojų. 800 m virš jūros lygio iškilęs miestelis žavi nuostabiais Trapanio pakrantės vaizdais. Šis miestas išsaugojo viduramžių dvasią ir keliautojus vilioja pritrenkiančiais vaizdais ir gyva istorija. Daug lankytojų sulaukia dvi – arabų ir normanų – statytos pilys, gausybė bažnyčių. Apžiūrėjus istorinį – architektūrinį palikimą galima leistis į akmenimis grįstų viduramžių gatvelių labirintą, kur už kiekvieno posūkio atsiveria vis kiti vaizdai. Patys siciliečiai net nesvarstydami Eričės miestelį yra įrašę į gražiausių Sicilijos miestų penketuką. Giedrą dieną iš Eričės gerai matosi Egadų salos, vakaruose atsiveria Rytų Sicilijos panorama – Tirėnų jūra, nuostabi uolėta pakrantė. Eričė garsėja migdoliniais kepiniais, rankų darbo austiniais kilimėliais ir daugybe kitų mielų smulkmenų. Vakarienė ir nakvynė Trapanio apylinkėse.

 

8 DIENA  SEDŽESTA - TURKŲ LAIPTŲ UOLA - AGRIDŽENTAS.


Pusryčiai. Vykstate į Sedžestą (Segesta). Elimų tautos įkurtas miestas klestėjo trumpai, bet iki šių dienų išlikęs kalvos šlaite iškaltas *teatras ir neužbaigta šventykla. Turėsite galimybę išvysti iki šių dienų neįprastai gerai išsilaikiusią dorėnų šventyklą. Ši V a. pr. Kr. šventykla stulbina savo didingumu, o jos aukso spalvos akmens struktūra puikiai atspindi saulės šviesą ir sukuria paslaptingos vietovės įspūdį. Nors taip ir nebuvo užbaigta, ši šventykla yra vienas geriausiai išlikusių graikų šventyklų pavyzdžių. Trumpas, status kelias ves link kito svarbaus lankytino objekto, kuriuo garsėja Sedžestos archeologinis kompleksas – graikų teatro, kur nuo kalvos šlaito atsiveria stulbinančio grožio vaizdai. Sustosite panoraminėje aikštelėje pasigrožėti Turkų laiptų uola (Scala dei Turchi). Vėjas ir lietus per tūkstančius metų klintmolio uolienoje suformavo natūralius laiptus. Saulės spinduliai jūros ir dangaus mėlyje dar labiau išryškina akinamą uolos baltumą. Vykstate į Agridžentą (Agrigento), kuris keliautojus žavi puikiai išlikusiomis senosiomis šventyklomis. Kasmet milijonai turistų aplanko Šventyklų slėnį, kurį UNESCO 1997 m. įtraukė į saugotinų objektų sąrašą kaip vieną žymiausių ir geriausiai išlikusių antikinių miestų Viduržemio jūros teritorijoje. *Šventyklų slėnyje geriausiai išlikusios Konkordijos, Junonos, Heraklio ir Dioskurų šventyklos. Vakarienė ir nakvynė Agridžento apylinkėse.

 

9 DIENA  PJACA ARMERINA - MODIKA - MARZAMEMIS.


Pusryčiai. Vykstate į netoli Pjacos Armerinos (Piazza Armerina) miestelio esančią *Romėnų Vilą (Villa romana del Casale). Ši prabangi vila yra vienas didžiausių ir geriausiai išlikusių antikos statinių, stebinančių puošniomis grindų mozaikomis, spalvų gama ir įvairių patalpų gausa. Vykstate į Modiką (Modica), dar vadinamą Sicilijos šokolado sostine, nes šokoladas iš Modikos, vertinamas visoje Italijoje, jau tapo prekės ženklu, žyminčiu išskirtinumą ir aukščiausią kokybę. Šiame mieste šokoladas gaminamas pagal senąjį actekų metodą, kurį Pietų Amerikos užkariautojai ispanai atvežė į Europą. Tuo metu tie patys ispanai valdė ir dviejų Sicilijų karalystę, tad toks šokolado gaminimo būdas Sicilijoje paplito ir iki šiol buvo išlaikytas čia - Modikoje. Apsilankę vienoje iš vietinių dirbtuvių ar parduotuvėlių galėsite paragauti ir įsigyti ypatingų lauktuvių.  Vykstate į Marzamemį - žavingą žvejų kaimelį, kuris užaugo aplink dabar jau apleistą tunų žvejybos įmonę. Kaimo pavadinimas yra arabų kilmės ir kilęs iš Marza-Memi (mažas uostas). Būtent arabai jau 11 a. mini Marzamemį žemėlapyje. Jie ne tik davė kaimui pavadinimą, bet taip pat pastatė originalią tunų perdirbimo įmonę, kuri tapo viena svarbiausių saloje. Miestelio širdis - labai vaizdinga aikštė - Piazza Santa Margherita. Tai puiki vieta atsipalaiduoti, žiūrint į siūbuojančius žvejybos laivelius. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Katanijos apylinkėse.

 

10 DIENA  SICILIJA - VILNIUS.


Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko išvykstate į oro uostą.

 

 

KAINA: 790 EUR + skrydžio bilietas nuo 200 EUR

 

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • ^ Pažintinė kelionė mini autobusu pagal nurodytą programą;
 • ^ 9 nakvynės, 2 - 3* viešbučiuose, 2 - 3 vietų kambariuose;
 • ^ 9 pusryčiai, 8 vakarienės (esant ankstyvam išvykimui - pusryčių paketas);
 • ^ Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo - gido paslaugos.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
 • ^ Lėktuvo Vilnius - Sicilija - Vilnius bilietai (nuo 200 eurų) su rankiniu 10 kg bagažu (registruotas bagažas už papildomą mokestį);
 • ^ Už (*) pažymėtus objektus mokama papildomai (apie 130 eurų);
 • ^ Už (**) pažymėtas ekskursijas mokama papildomai (apie 65 eurai);
 • ^ Medicininių išlaidų draudimas, pietūs, arbatpinigiai, draudimas, kitos nepaminėtos išlaidos;
 • ^ Priemoka už vienvietį kambarį 180 eurų.

 

PASTABOS:
 • ^ Aviabilietai nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami, pavardės keitimas užpapildomą mokestį;
 • ^ Kai kurių lankomų objektų gidų paslaugos teikiamos už papildomą mokestį;
 • ^ Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali kisti;
 • ^ Grupės dydis – 10 - 12 keliautojų. Vykstant mažesniam keliautojų skaičiui kelionės kaina gali keistis.