bg

Kontaktai

UAB "Pegaso kelionės"
Įmonės kodas 126399066
PVM kodas LT 100000987914
A/s LT17 7044 0600 0388 7164
AB SEB bankas

 


Jogailos 4, Vilnius
Mob. tel. +370 655 84929
El.paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Neapolis ir Amalfio pakrantė (8 d.) 


Kelionės vadovė - gidė Daiva Milišauskienė

 

DATA: 

KAINA: 650 EUR + skrydžio bilietas nuo 100 EUR

 

 

1780 1   1790 1   1795 1   1796 1   1800 1   1806 1

 

  

Neapolis – Iskijos ir Pročidos salos – Pompėja – Vezuvijaus ugnikalnis – Sorentas – Kaprio sala – Amalfio pakrantė: Pozitanas, Amalfis, Ravelas.

 

 

KELIONĖS IŠSKIRTINUMAI:

 • ^ aplankysite dainingiausią Italijos Kampanijos regiono sostinę – Neapolį;
 • ^ plauksite į žavias Iskijos, Pročidos ir Kaprio salas;
 • ^ romantišku keliu važiuosite į Amalfio pakrantę;
 • ^ ragausite tradicinę neapolietišką picą;
 • ^ Kaprio saloje degustuosite tradicinį "Limoncello" likerį;
 • ^ mėgausitės kvapnios ir labai stiprios kavos aromatu;
 • ^ ilsėsitės prie jūros Sorento kurorte.

 

 

1 DIENA  KAUNAS - NEAPOLIS.


Skrydis Kaunas–Neapolis. Miesto transportu vykstame į viešbutį. Įsikūrę viešbutyje eisime pasivaikščioti po žavųjį Neapolio senamiestį. „Pamačius Neapolį galima ir numirti“, – teigia senas italų posakis, menantis XIX a., kai Neapolis buvo Dviejų Sicilijų karalystės sostinė. Šiuo posakiu yra apibūdinamas šio miesto grožis. 1995 m. Neapolio senamiestis su siauromis gatvelėmis, kurios veda į bažnyčias ir vienuolynus, katakombos ir požeminis miestas buvo įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Umberto I galerija – XIX a. pab. pastatyta prekybinė galerija stikliniu stogu. Šv. Karolio teatras (Teatro di San Carlo) – seniausias Europos operos teatras, pastatytas 1737 m., o šalia teatro esančioje teatro kavinėje šeimininkauja vieni garsiausių Neapolio konditerių dinastijų – Scaturchio. Čia galite prisėsti ir pailsėti ant minkštų sofų, pažiūrėti filmuotą medžiagą apie Scaturchio ir apie teatrą. Čia skani kava ir dieviški pyragaičiai. „Gran Caffe Gambrinus“ – Neapolio istorija ir simbolis. Sakoma, kad būtent šioje kavinėje buvo pastatytas pirmas šiuolaikinis kavos aparatas ir išgertas pirmas šiuolaikinis espreso kavos puodelis. Elegantiška Liberty stiliaus vieta sužavi interjeru ir rafinuotu aptarnavimu. Čia galite įsitikinti, jog Caffė sospeso, arba „Padovanota kava“, – tai ne tik gražus pasakojimas apie neapoliečių kilnumą, bet ir gyva tradicija. Prie kasos paliekami apmokėti kavos čekiai, kad neturintieji pinigų galėtų išgerti puodelį kavos nemokamai. Nakvynė viešbutyje Neapolyje.

 

2 DIENA  ISKIJOS IR PROČIDOS SALOS. 


Pusryčiai. Keltu *plaukiame į Pročidos (Procida) ir Iskijos (Ischia) salas. Mažytė Pročidos sala Neapolio įlankoje – pati mažiausia iš trijų salų. Ji žavi savo graikiška architektūros kilme, o pagrindiniuose istoriniuose Teros Muratos (Terra Murata) ir Koričelos (Corricella) kaimuose buvo stipriai išplėtota žvejyba. Šiais laikais čia klesti ne tik žvejyba ar turizmas, bet ir filmuojamos Holivudo filmų scenos. Atvykusius į Marina Grande uostą jus pasitiks spalvingi į jūrą žvelgiantys namai. Svarbiausias šio žvejų kaimelio akcentas – stačios uolos viršūnėje stūksanti pilis. Ji stovi aukščiausioje salos vietoje. Marinos Koričelos kaimas – seniausias Pročidoje. Čia buvo filmuojamas garsus italų filmas „Paštininkas“ (Il Postino). Tamsiai žalio akmens monolitas, susiformavęs iš sukietėjusios lavos, stūkso palmių ir bananų paunksnėje. Tai egzotiška Iskijos sala, kurią keliautojai praminė Tirėnų jūros perlu. Iš pirmo žvilgsnio salos vaizdas primena impresionisto dailininko nutapytą drobę: kiparisų, bananų, oleandrų ir mimozų atokaitoje stūkso vienas prie kito prilipę nameliai. Kiekvienas iš jų yra skirtingo aukščio ir spalvos – kobalto, antikos rožinės, oranžinės, žalios ir violetinės. Taip glaudžiai susispietę namai – tai Iskijos architektūros bruožas. Dangaus mėlynėje į viršų šaunantis grėsmingas Epomeo ugnikalnis traukia žvilgsnį. 787 m aukštį akmeniniais laipteliais kantriai įveikusiems keliautojams atsiveria neapsakomo grožio vaizdai: Kaprio, Pročidos salos,Neapolio įlanka, Vezuvijus. Aragoniečių pilis yra įtraukta į visus turistinius turus. Šią vietą būtina pamatyti atvykus į Iskijos salą. Ši teritorija daugelį amžių buvo istorinių įvykių sūkuryje. Nuolatiniai užpuolimai ir karai vargino čia gyvenančius žmones. Fungo uola primena grybą. Apie Fungo rifą sklando graži legenda, kai jauna įsimylėjėlių pora bėgo nuo jų santuokos nenorinčių tėvų ir paskendo šioje vietoje. Žemės deivė susižavėjo šia istorija ir jų žūties vietoje pastatė skėčio formos paminklą. Manoma, kad jaunuoliai iki šiol saugomi po šiuo skėčiu. Iskijos saloje užgesęs 789 m Epomeo ugnikalnis yra aukščiausias salos taškas. 1301 m. galingai išsiveržęs ugnikalnis pridarė nemažai bėdų. Sant Andželo (Sant Angelo) vietovėje trykšta ypatingas šaltinis. Iš ugnikalnio gelmių kylantis karštas vanduo tuo pačiu metu susimaišo su šaltu Tirėnų jūros vandeniu, kuriame galima maudytis tiek vasarą, tiek ir žiemą. Grįžtate į Neapolį. Nakvynė viešbutyje Neapolyje.

 

3 DIENA  NEAPOLIS.


Pusryčiai. Neatskiriama Neapolio miesto dalis – daugybė bažnyčių ir vienuolynų. Neveltui Neapolis dar vadinamas Penkių šimtų kupolų miestu. Viena svarbiausių šio miesto bažnyčių Neapolio katedra garsėja gotikine architektūra ir Šv. Januarijaus kraujo relikvija. Katedroje saugomame paauksuotame šv. Januarijaus biuste yra ampulė su šventojo krauju. San Gregorio Armeno gatvėje Kalėdos švenčiamos visus metus. Ši gatvė garsėja parduotuvėlėmis, kuriose prekiaujama prakartėlėmis ir kitais kalėdiniais atributais. Šv. Severo *koplyčioje saugomas žymaus XVIII a. neapoliečių skulptoriaus Giuseppe Sanmartino šedevras „Kristus šyde“ (Cristo Velato). Šydu apgaubtą mirusį Kristų vaizduojanti skulptūra iki šiol yra mįslė skulptūros gerbėjams, nes jie neranda paaiškinimo, kaip autoriui pavyko išgauti tokį ploną šydą iš marmuro. Skulptorius Antonijus Kanova (Antonio Canova) sakė, kad atiduotų 10 savo gyvenimo metų, jei kas nors jį išmokytų sukurti bent panašų stebuklą. Nuostabiausias elementas yra net ne pati mirusio Kristaus skulptūra, o jį dengiantis šydas. Jei norite savo akimis pajusti kasdienį Neapolio pulsą ir išvysti jo gyventojų teatrališkumą būtinai pasivaikščiokite gyviausia ir energingiausia 2 km ilgio Neapolio  gatve, skambiai vadinama Spakanapoliu (Spaccanapoli). Gyvybingas Neapolis pastaruoju metui šgyvena savotišką kultūrinį atgimimą ir jį atranda vis daugiau turistų. Spalvinga ir judri Spakanapolio gatvė tęsiasi istorine miesto dalimi ir yra puikus atspirties taškas turistams, norintiems išvysti įdomiausias lankytinas Neapolio vietas. Bruzdančių daugiabučių ir senovinių dirbtuvėlių apsuptyje gausu monumentalių rūmų ir didingų bažnyčių. Šv. Klaros bazilika (Basilica di Santa Chiara) – žavus vienuolyno ir bažnyčios kompleksas, kuriame palaidoti Burbonų dinastijos Neapolio valdovai. Karališkoji Burbonų Kapodimontės *rezidencija (Museo di Capodimonte)  šiandien šis visame pasaulyje unikalus muziejus užima 134 ha teritoriją, jį juosia 6 km ilgio miesto siena, o iš jo atsiveria nepakartojamas vaizdas į Kaprio salą.  Neapolio *požeminė miesto dalis – tai tarsi visai kitas miestas, miestas mieste. Po Neapolio senamiesčiu egzistuojantys tamsūs požemiai lankytojus nukelia į praeitį, kuriame slypi graikų ir romėnų civilizacijos pėdsakai. Kilometrus besitęsiantys požemiai atsirado graikams pradėjus kasti tufą, kuriuo tvirtino gynybines miesto sienas. Romėnai atsiradusias ertmes pritaikė surinktam lietaus vandeniui laikyti. Vėliau patys neapoliečiai statyboms kasė tufą. Lankydamiesi Neapolio požemiuose galėsite pamatyti didžiules sales, vandentiekio cisternas ir katakombas. Nakvynė viešbutyje Neapolyje.

 

4 DIENA  VEZUVIJAUS UGNIKALNIS - POMPĖJA - SORENTAS. 


Pusryčiai. Vykstate prie Neapolio įlankos simboliu vadinamo Vezuvijaus *ugnikalnio. Kylant į viršų stebėsite kaip keičiasi apylinkių peizažas – nuo egzotiškos augmenijos iki lavos atodangų, tikro mėnulio peizažo. Iki ugnikalnio kraterio eisite pėsčiomis, grožėdamiesi Neapolio įlankos vaizdais. Ekskursija į Pompėjos archeologinį *parką. Antikos laikais Pompėja buvo pats laimingiausias miestas Italijoje, kai mieste gyveno apie 20 tūkst. gyventojų, bet 79 m įvyko stiprus žemės drebėjimas ir Vezuvijaus išsiveržimas, palaidojęs miestą po 12 skirtingų nuosėdų sluoksnių. Pompėja buvo užmiršta iki XVIII a. Pradėjus miestą kasinėti, jis atsivėrė tarsi knyga, suteikianti daug reikšmingos informacijos apie to meto žmonių kasdienį gyvenimą, apimant meną, papročius, amatus. Archeologai atskleidė,kaip gyveno senovės Romos žmonės. Atrasta daugybė namų, dažnai išpuoštų tapyba ir skulptūromis. Ant sienų dar išliko piešinių ir užrašų. Puikiai išsilaikiusios freskos į dienos šviesą iškėlė kasdienį Pompėjos gyvenimą, kartu praplėsdamos antikos meno istorijos ribas. Daugybė Pompėjoje rastų erotinių freskų byloja apie tai, kad kai kurie kultūros aspektai buvo itin susiję su erotika. Tiesios, tarsi grotelėmis išdėstytos gatvės su abiejose pusėse buvusiais gyvenamaisiais namais ir parduotuvėlėmis atspindi romėnų miestų planavimo tradiciją. Miesto gatvelės ir statiniai atkurti ne pagal brėžinius, o išlikę originalūs, tokie, kokie buvo Pompėjos gyvavimo metais. Pompėja 1997 m. įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Daug įdomių Pompėjoje rastų archeologinių radinių saugoma Neapolyje esančiame archeologijos muziejuje. Nakvynė viešbutyje Sorente.

 

5 DIENA  KAPRIO SALA. 


Pusryčiai. Keltu *plaukiate į Kaprio salą (Isola di Capri) dažnai vadinamą rojaus sodu žemėje. Ši mažytė, iš jūros gelmių išnirusi sala yra tikras stebuklas, kuriame susilieja žemė, dangus, jūra ir saulė. Salos krantai aukšti, uolėti, daugybė urvų, arkų, o augmenija - viena turtingiausių visoje Italijoje. Čia visada šviečia saulė ir auga apie 850 rūšių augalų; gėlės ir medžiai žydi beveik ištisus metus. Mažas Kaprio miestelis įsikūręs tarp dviejų įspūdingų kalnų - pietinėje dalyje esančio Tiberijaus, ir Solario kalno vakaruose. Pastarojo kalno viršūnė yra aukščiausia vieta saloje. Kapryje yra nuostabūs Augusto sodai. Salos simboliu laikomos Faraljonų (Faraglioni) uolos. Kapris nuo seno žavėjo rašytojus, poetus, muzikantus ir dailininkus. Kino filmams jį renkasi garsiausi pasaulio prodiuseriai. Tad nieko nuostabaus, jei Kaprio centinėje aikštėje pamatysite prie staliuko espreso kavą gurkšnojančias pasaulinio lygio kino ir muzikos žvaigždes. Anakapris – mažesnis ir ramesnis nei Kaprio miestas, kuris pakeri gatvių prabanga, žalumoje panirusių namų baltumu ir elegantiškų viešbučių ramybe. Iš Anakaprio į Solaro kalno viršūnę – aukščiausią salos vietą, iš kur atsiveria nepakartojama panorama, – kelia keltuvas ir veda pėsčiųjų takas. Anakapryje galima aplankyti žymaus Švedijos gydytojo filantropo A. Miuntės pastatytą San Mikelės vilą-muziejų. Degustuosite saloje gaminamo "Limoncello" likerio. Nakvynė viešbutyje Sorente.

 

6 DIENA  POZITANAS - RAVELAS - AMALFIS. 


Pusryčiai. Vykstate į romantišką ekskursiją po gražiausius Amalfio pakrantės miestelius. Neprilygstamas Amalfio pakrantės grožis pakeri keliautojus. Dėl vešlių žalių terasų, pakibusių virš žėrinčios jūros, ir kultūros bei architektūros turtų ši vieta tapo viena garsiausių pasaulyje. Laukinė ir romantiška Amalfio pakrantė – vieta, kurią būtina aplankyti buvojant pietų Italijoje. Kraštovaizdžiui būdingos galingos uolos stačios stūkso jūroje, priglaudusioje daugybę kyšulių ir įlankėlių. Po dieviško grožio pakrantę išsibarstę 13 mažų miestelių. Tiems, kurie keliauja šiuo keliu, garantuojamos neužmirštamos emocijos, malonūs prisiminimai ir nenugalimas troškimas kuo greičiau sugrįžti į šį rojaus kampelį. Apsuptas gausios Viduržemio jūros pakrantės augalijos ant kalno šlaito esantis Pozitanas (Positano) toks spalvingas, kad primena scenos dekoraciją. Žvelgiant nuo jūros, miestelis atrodo kaip milžiniškas gamtos paveikslas – mažų įvairiaspalvių namų krioklys. Pozitanas dar vadinamas dieviškosios pakrantės brangakmeniu. Prajanas (Praiano) svečius pasitinka siauromis, pelargonijomis kvepiančiomis gatvelėmis, Perlo (La Perla) paplūdimiu, saracėnų bokštais ir romantiškais saulėlydžiais. Ant vynuogynais ir alyvmedžiais apsodinto šlaito įsitvirtinęs Furorės (Furore) miestelis. Kai audringomis naktimis vėjas ir bangos aidi tarp aukštų ir stačių fiordo sienų, tampa aišku, kodėl ši teritorija senovėje buvo vadinama Šėlsmo žeme (Terra Furoris). Konka dei Marinis (Conca dei Marini) žvejų miestelis pasitinka įkvepiančiomis panoramomis. Viename įlankėlės krašte XVI a. pastatytas Konkos bokštas (Torre di Conca) mena baugius piratų antpuolius, o kitame krašte esanti Smaragdinė grota (Grotta dello Smeraldo) dar labiau žadina vaizduotę. Pakrantės širdis ir siela yra Amalfis(Amalfi). Gaubiamas dangaus ir jūros žydrynės bei saugaus uosto, Amalfis atrodo lyg perlas delne. Viršuje – vaizdingas kalnų apdaras, papuoštas plačiai išbarstytais namais, apačioje – spalvingas siaurų gatvelių ir laiptų mezginys, vilnijantis iki pat miesto aikštės, kur ant stačių laiptų iškilusi didinga katedra. Čia šimtmečių istorija pinasi su stebuklingu gamtos grožiu. Dar vienas Amalfio pakrantės brangakmenis – Ravelas (Ravello). Tai 350 m virš jūros lygio įsikūręs miestelis, kurio magiška šviesa ir architektūra keliautojams dovanoja reto grožio reginį. Ramybe garsėjantis Ravelas svečiams atveria itin elegantiškos architektūros šedevrus –XI a. katedrą, Rufolo (Villa Rufolo) ir Čimbronės (Villa Cimbrone) vilas. Pajūrio miestelio Minorio (Minori) namai džiugina keliautoją nepakartojamu vaizdu. Dėl patogios padėties pakrantėje čia poilsiaudavo senovės romėnai, todėl išliko daugybė antikos griuvėsių ir pastatų. Majoris (Maiori) poilsiautojus pasitinka ne tik ilgu paplūdimiu ir gražia kranto linija, bet ir geriausiais Amalfio pakrantės viešbučiais. Amalfio pakrantės gale, Salerno įlankos pašonėje įsikūręs Vietris sul Marė (Vietri sul Mare). Žvelgiant į miestelio bažnyčias, jų majolikos plytelėmis dengtus kupolus ir mažus namukus atrodo, kad Vietris sul Marė pakibęs tarp dangaus ir žemės. Nakvynė viešbutyje Sorente.

 

7 DIENA  SORENTAS. 


Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie jūros. Nakvynė viešbutyje Sorente.

 

8 DIENA  NEAPOLIS - KAUNAS. 


Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko vykstame į oro uostą. Skrydis Neapolis – Kaunas.

 

 

KAINA: 590 EUR + skrydžio bilietas nuo 100 EUR.

 

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • ^ Pažintinė kelionė lėktuvu pagal nurodytą programą;
 • ^ Pervežimai iš/į oro uostą;
 • ^ 7 nakvynės 2-3*viešbutyje, 2-3 vietų kambariuose;
 • ^ 7 pusryčiai (esant ankstyvam išvykimui - pusryčių paketas);
 • ^ Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo – gido paslaugos;
 • ^ Miesto svečio mokestis. 

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • ^ Skrydžio Kaunas – Neapolis - Kaunas bilietai (10 kg rankinis bagažas, registruotas bagažas užpapildomą mokestį) nuo 100 eurų;
 • ^ Vietinio transporto bilietai;
 • ^ Už (*) pažymėtus objektus mokama papildomai (apie 170 eurų);
 • ^ Pietūs ir vakarienės, arbatpinigiai, draudimai, asmeninės išlaidos;
 • ^ Priemoka už vienvietį kambarį 150 eurų. 
 •  

PASTABOS:

 • ^ Aviabilietai nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami, pavardės keitimas už papildomą mokestį;
 • ^ Kai kurių lankomų objektų gidų paslaugos teikiamos už papildomą mokestį;
 • ^ Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis;
 • ^ Grupės dydis – 10-14 keliautojų. Vykstant mažesniam keliautojų skaičiui, kelionės kaina gali keistis.