bg

Kontaktai

UAB "Pegaso kelionės"
Įmonės kodas 126399066
PVM kodas LT 100000987914
A/s LT17 7044 0600 0388 7164
AB SEB bankas

 


Jogailos 4, Vilnius
Mob. tel. +370 655 84929
El.paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Škotija - kraštas, ištroškusiems gaivaus oro (11 d.)


 

DATA: 

KAINA: 1190 EUR + skrydžio bilietas nuo 100 EUR

 

 

2178 1  2188 1  2189 1  2199 1  2201 1  2206 1

 

Edinburgas – Roslinas – Sent Andrusas – Dunotaro pilis – Glamis pilis – Aberdynas – Balmoralo pilis – Kulodeno mūšio vieta – Loch Nessas – Urkvuharto pilis – Eilian Donano pilis – Skajaus sala – Glenfinano viadukas – Glen Coe slėnis – Lomondo ežeras - Lus - Glazgas - Folkerio ratas - Kelpies skulptūros - Stirlingas - viskio degustacija.

 

KELIONĖS IŠSKIRTINUMAI:

 • ^ Keliausite po dūdmaišių muzikos ir legendomis apipintą kraštą;

 • ^ pabuvosite vietose, kur buvo filmuotos filmų "Haris Poteris", "Džeimsas Bondas", "Da Vinči kodas", "Svetimšalė" scenos;

 • ^ Grožėsitės nuostabia Škotijos gamta ir romantiškomis pilimis;

 • ^ Net 2 dienas būsite Skajaus saloje, kuri pelnytai laikoma viena gražiausių pasaulio salų;

 • ^ Ragausite nacionalinį škotų stiprybės šaltinį – hagį;

 • ^ Aplankysite 2 didžiausius Škotijos miestus – Edinburgą ir Glazgą.

 

1 DIENA  KAUNAS - ROSLINO KOPLYČIA - EDINBURGAS.


Skrydis į Edinburgą. Vystame į netoli Škotijos sostinės Edinburgo esančią *Roslino (Rosslyn) koplyčią, apipintą įvairių legendų ir pasakojimų. Ji aprašyta Dano Brauno knygoje „Da Vinčio kodas“. Legendos byloja, kad Roslino koplyčia buvo glaudžiai susijusi su masonų ir tamplierių istorija, čia buvo įkurta pirmoji Škotijos tamplierių organizacija, o magiškų tamplierių simbolių galima aptikti ir koplyčioje. Nakvynė viešbutyje Edinburgo apylinkėse. 

 

2 DIENA  EDINBURGAS.


Pusryčiai. Diena skirta Edinburgo – Škotijos sostinės ir antro pagal dydį Škotijos miestą po Glazgo pažinimui. Nuostabi miesto panorama atsivers nuo 251 m aukščio Artūro sosto; *Holirudo (Holyrood) rūmai, kuriuose kasmet vasaroja karalienė; Škotijos parlamentas, Karališkoji mylia (Royle Mile) – viena gražiausių Europoje; Džono Nokso (John Knox) pastatas – istorinis namas Edinburge; Nacionalinis Škotijos muziejus; „Elephant House“ kavinė su vaizdu į gražuolę Edinburgo pilį. Pasakojama, kad sėdėdama prie vieno stalelio ir gerdama kavą J. K. Rowling kūrė knygą apie Harį Poterį; St.Giles katedra, arba didžioji Škotijos bažnyčia, yra pagrindinė šventykla Edinburge. Ši katedra buvo vienas iš Edinburgo religinių židinių maždaug 900 metų. Edinburgo pilis statyta XII a. Per šimtmečius statinyje buvo įkurta karinė bazė, karališkoji rezidencija. Dėl pilies ne kartą kildavo ginčai tarp Anglijos ir Škotijos monarchų. Nakvynė viešbutyje Edinburgo apylinkėse.

 

3 DIENA EDINBURGAS.


Pusryčiai. Diena skirta savarankiškam Edinburgo pažinimui. Siūlome aplankyti ir detaliai susipažinti su Edinburgo pilies, Holirudo rūmų ir Nacionalinio Škotijos muziejaus eksponatais; paklaidžioti požeminio miesto labirintais. Nakvynė viešbutyje Edinburgo apylinkėse.

 

4 DIENA  SANKT ANDRUSAS - DUNOTARO PILIS - GLAMIS PILIS - ABERDYNAS.


Pusryčiai. Vykstame į Sankt Andrusą (St. Andrews), pavadintą apaštalo Andriejaus garbei. Sankt Andruso universitetas yra trečiasis seniausias anglakalbių šalyse, seniausias Škotijoje ir vienas prestižiškiausių Jungtinėje Karalystėje. Šiandien miestas garsėja ir kaip golfo žaidėjų meka. Čia XVIII a. buvo įkurtas Karališkasis golfo klubas. Miestelio įžymybė – Šv. Andriejaus *katedra, statyta 1158 m. ir buvusi didžiausia bažnyčia Škotijoje. Jos griuvėsiai ir šiandien stebina savo didybe. Apsilankymas *Dunotaro (Dunnottar) pilyje paliks neišdildomų prisiminimų. Grandiozinis statinys ant kalvos šlaito mena turtingą šalies istoriją. Pilyje yra buvoję Viljamas Volesas, Marija Stiuart,karalius Čarlzas II. Vykstame į *Glamis pilį – vieną seniausią nuolatos gyvenamų pilių Škotijoje, kurioje prabėgo Karalienės Motinos vaikystė. Nakvynė viešbutyje Aberdyne. 

 

5 DIENA BALMORALO PILIS - KULODENO MŪŠIO VIETA - LOCH NESAS - URKVUHARTO PILIS - SKAJUS. 


Pusryčiai. Vykstame į *Balmoralo pilį. Karalienė Viktorija savo dienoraštyje rašė, kad Balmoralas – tai jos rojus, vieną kartą jį aplankę niekada nepamiršite ir jus čia visada trauks sugrįžti. Šiandien ši pilis – Anglijos karališkosios šeimos vasaros rezidencija. Sustosime *Kulodeno mūšio vietoje (Culloden battlefield) – paskutinio svarbaus mūšio britų žemėje, vykusio 1746 m. Dramosi dykynėje. Vykstame link legendomis apipinto Loch Nesso. Šis ežeras (39 km ilgio, giliausia vieta siekia 230 m) yra Didžiojo Gleno tektoninėje įduboje, dalijančioje Škotijos aukštumas į dvi dalis. Pagal škotų legendą, ežere gyvena pabaisa, žinoma Nesės vardu. Vietiniai gyventojai pasakoja, jog šio didelio gyvūno kaklas yra ilgas, jis primena dramblio straublį, gyvatės galva, didžiulė kupra. Daugelis tikina savo akimis matę keistą ir neatpažįstamą padarą, pasirodantį tai vienoje, tai kitoje ežero vietoje. Lankome *Urkvuharto (Urquhart) pilį – kadaise vieną iš didingiausių ir nuostabiausių Škotijos pilių. Dabar iš pilies belikę tik griuvėsiai, bet ją vis vien verta aplankyti. Pilies teritorijoje stovi bokštas, nuo kurio viršaus atsiveria fantastiška panorama į ežerą ir Didžiojo Gleno įdubą. Šalia pilies yra įsikūręs lankytojų centras ir suvenyrų parduotuvėlė, kurioje galėsite nusipirkti įsivaizduojamos Loch Nesso pabaisos reprodukcijų.  Nakvynė svečių namuose (hostelyje ar viešbutyje) netoli Skajaus salos.

 

6 DIENA  EILIAN DODANO PILIS - SKAJAUS SALA: OLD MAN OF STORR UOLOS - KILT ROCK - QUIRAING KALNAI.


Pusryčiai. *Eilian Donano (Eilean Donan) pilis stūkso atokioje Škotijos vietovėje, trijų ežerų apsuptyje, Highlands regione. Vis dėlto tai nesutrukdė šiam paslaptingam statiniui tapti vienu labiausiai fotografuojamų Škotijoje bei viena svarbiausių lankytinų vietų. Eilian Donano pilį supa išraiškingi Kintailo kalnai, pilį su krantu jungia akmeninis tiltas. Pilį iki XVI a. valdė Makenzių giminė. Viduramžiais Eilian Donano pilis buvo ne kartą apsupta priešų ir atlaikė daugybę puolimų. Pilis taip pat mena ir vikingų puolimus. Skajaus (Skye) sala – didžiausia ir toliausiai į šiaurę nutolusi sala, žavinti fantastiško grožio uolomis su aštriomis atbrailomis, pučiantis Atlanto vandenyno vėjas dar labiau sustiprins įspūdžius, tyvuliuoja nepaprastai skaidrūs ežerai, upės tekėdamos nuo stačių kalnų šlaitų susilieja į nepaprasto grožio krioklius. Ne veltui ši sala vadinama viena iš keturių gražiausių pasaulyje. Old Man of Storr uolos – vienos įspūdingiausių Skajaus saloje. Jomis grožėsimės nesudėtingo žygio metu (2 valandas), o sustoję Kilt Rock apžvalgos aikštelėje stebėsimės nuostabiomis „klostuotomis“ uolomis. Važiuosime pro didingus Quiraing kalnus.  Nakvynė svečių namuose (hostelyje ar viešbutyje) netoli Skajaus salos.

 

7 DIENA  SKAJAUS SALA: CORUISK EŽERAS - DUNVEGANO PILIS - NEIST POINT ŠVYTURYS. 


Pusryčiai. Tęsime pažintį su Skajaus sala. Šią dieną jūsų laukia pažintis su vakarine salos dalimi: 2 valandas trunkantis *pasiplaukiojimas laiveliu stebint pakrantės uolas, delfinus, banginius ir ruonius. Coruisk ežeras tarp kalnų pasiekiamas tik plaukiant laiveliu. Vykstame į Dunvegano pilį, kurią statė vienas galingiausių Škotijos klanų – Maklaudo (MacLeod) giminės. Šią pilį bei visą vietovę išgarsino žymioji kino filmų serija apie kalnietį Dankaną Maklaudą. Šios vietos taip pat garsios kaip keltų kalbos gimtinė. Vykstame prie Neist Point švyturio, esančio pačiuose Skajaus salos vakaruose, įdomios formos pusiasalyje. Pirmą kartą švyturys buvo uždegtas 1909 m. ir sėkmingai veikia iki šiol. Čia didelė tikimybė išvysti delfinus, banginius ar net gigantiškus ryklius.  Nakvynė svečių namuose (hostelyje ar viešbutyje) netoli Skajaus salos.

 

8 DIENA  GLENFINANO VIADUKAS - LOMONDO EŽERAS - LUS - GLAZGAS. 


Pusryčiai. Vykstame į Armadalio (Armadale) uostą, iš kurio keltu kelsimės į Malaigą (Mallaig). Toliau kelias drieksis palei Longo, Lomondo, Eilo ežerus ir Glenfinano viaduką su 21 arka, matytą filmuose apie Harį Poterį. Sustosime pasigržėti įžymiuoju viaduku. Vykstate Ben Neviso kalno, kurio aukštis 1343 m, link. Šis kalnas aukščiausias ne tik Škotijoje, bet ir visoje Didžiojoje Britanijoje, link. Kalno viršūnė visada apsnigta. Beveik visus metus jį supa debesų skraistė. Ben Nevisas matomas net 200 km spinduliu. Toliau pravažiuosime nuostabaus grožio Glen Coe slėnį. Būtent čia įvyko vienos iš kruviniausių skerdynių tarp klanų (šeimų) Škotijos istorijoje, kuriose dėl nepaklusnumo karaliui buvo nužudyti 38 Makdonaldų klano nariai. Didžiausiame Škotijoje gėlavandeniame Lomondo ežere yra apie 30 įvairiausio dydžio salų ir salelių, o aplink visą ežerą driekiasi pėsčiųjų ir dviračių takai. Šioje vietovėje ne tik grožimasi gamta, bet ir išbandomos įvairios vandens pramogos. Ežeras stebina savo didinga ramybe. Galbūt jis, o gal aplink stūksantys kalnai pakerėjo garsųjį škotų rašytoją Valterį Skotą nemažą savo gyvenimo dalį praleisti šiose vietose. Čia jis parašė ir novelę apie Rob Rojų – legendinį plėšiką, kadaise Lomondo ežero apylinkėse plėšdavusį turtuolius ir išdalydavusį jų turtus vargšams. Sustosime Luso (Luss) miestelyje pasigrožėti Lomondo ežero pakrante. Nakvynė viešbutyje Glazge.

 

9 DIENA  FOLKERIO RATAS - KELPIES SKULPTŪROS - STIRLINGAS - VISKIO DEGUSTACIJA. 


Pusryčiai. Keliaujame link Folkerko pasigrožėti inžinerijos stebuklu, kuris oficialiai pavadintas Folkerko ratu. Senovėje kanalai naudoti kaip prekybiniai keliai, jais buvo kur kas patogiau gabenti prekes nei dardėti duobėtais pažliugusiais keliais arkliu traukiamais vežimais. Šis ratas pastatytas vietoje vienuolikos šliuzų sistemos ir jungia rytinę bei vakarinę Škotijos pakrantes. Tai didžiulė karuselė, į kurią įplaukia upinė barža ar kitas plokščiadugnis laivelis, varteliai uždaromi, ir keliauninkai pakyla maždaug iki septynaukščio pastato balkono bei tęsia kelionę jau kitu kanalu. Kelpies skulptūros simbolizuoja ne tik anksčiau vandens kanalu laivus traukusius arklius, bet ir mitines būtybes. Škotijos mitologijoje Kelpies išnirdavo iš ežerų, priviliodavo žmones atsisėsti ant jų nugarų ir panirdavo atgal į vandens gelmes. Vykstame į Stirligą. Miestas susitelkęsa pie tvirtovę ir viduramžių senamiestį prie Forto upės. Istoriškai Stirlingas buvo svarbus kaip „vartai į Hailandą“, nes yra ant ribos tarp Škotijos aukštumų ir žemumų. Šis miestas vadinamas sage, sujungiančia lygumas ir kalnus. Stirlingas buvo viena iš Škotijos sostinių. Šv. Rudės bažnyčia, kur Jokūbas VI buvo karūnuotas karaliumi; Stirlingo pilis ilgus metus buvo antra pagal svarbą Škotijos tvirtovė, ilgainiui išaugusi į ją supantį miestą. Po Edinburgo pilies tai buvo pagrindinė Škotijos karališkosios dinastijos Stiuartų rezidencija. Škotija garsėja kokybišku viskiu. Žodis „whisky“, kildinamas iš keltų kalbos, reiškia gyvybės vandenį. Gėrimo atsiradimo legenda nukelia į IX a., kai airių vienuoliai atvyko į Škotiją krikštyti savo keltiškųjų brolijų. Kartu su Dievo žodžiu jie atsivežė ir pirmąsias primityvias spirito varyklas, kurias pasiėmė į žygius po žemyninę Europą. Nuo XIX a. statomos prabangios viskio daryklos. Gėrimas gaminamas iš miežių salyklo, džiovinamo ant durpių dūmų, todėl įgyja savitą aštrų skonį bei kvapą. Viskio *degustacija vienoje garsiausių „Glengoyne“ viskio daryklų. Nakvynė viešbutyje Glazge.

 

10 DIENA  GLAZGAS.


Pusryčiai. Glazgas – didžiausias Škotijos miestas, laikomas komercine Škotijos sostine. Miestas garsėja savo teatrų ir koncertų salėmis, prabangaus interjero Viktorijos ir Edvardo laikų pastatais. Glazgas neabejotinai gali būti vadinamas muzikos miestu – kiekvieną savaitę čia įvyksta apie 130 įvairiausių muzikos renginių, pradedant populiariąja ar roko ir baigiant keltų muzika ir opera. Anksčiau garsėjęs kaip pramonės centras, dabar miestas žinomas dėl savo komercijos, turizmo ir kultūros. XII a. Glazgo (Šv. Mungo) katedra – vienas svarbiausių miesto simbolių. Manoma, kad katedra pastatyta toje vietoje, kur VI a. šv. Mungo pastatė pirmąją bažnyčią. Katedros pastatas – įstabus Škotijos gotikos stiliaus architektūros pavyzdys. Katedra žavi ne tik išore, bet ir interjeru: daugybe skliautų, vitražais ir akmens dirbiniais; Modernaus meno muziejus; Nekropolis. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Glazge.

 

11 DIENA  EDINBURGAS - KAUNAS.


Priklausomai nuo skrydžio laiko vykstate į Edinburgo oro uostą. Skrydis į Kauną.

 

KAINA: 1190 EUR + skrydžio bilietas nuo 100 EUR

 

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA: 

 • ^ Pažintinė kelionė lėktuvu ir mini autobusu pagal nurodytą programą;
 • ^ 10 nakvynių 2 - 3* viešbučiuose, svečių namuose, hosteliuose, 2 vietų kambariuose (išskyrus Skajaus salos hostelyje - 4 vietų kambariuose);
 • ^ 9 pusryčiai;
 • ^ Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos.
 •  

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA: 

 • ^ Skrydžio Kaunas – Edinburgas - Kaunas bilietai nuo 100 eurų (10 kg rankinis bagažas įskaičiuotas, registruotas bagažas už papildomą mokestį);
 • ^ Už (*) pažymėtus objektus mokama papildomai (apie 160 svarų);
 • ^ Medicininių išlaidų draudimas, pietūs, vakarienės, arbatpinigiai, kitos nepaminėtos išlaidos;
 • ^ Priemoka už vienvietį kambarį - 210 eurų.
 •  

PASTABOS: 

 • ^ Aviabilietai nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami, pavardė keičiama už papildomą mokestį;
 • ^ Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali kisti;
 • ^ Kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos teikiamos už papildomą mokestį;
 • ^ Grupės dydis – 12 – 14 keliautojų. Vykstant mažesniam keliautojų skaičiui, kelionės kaina gali keistis.