bg

Kontaktai

UAB "Pegaso kelionės"
Įmonės kodas 126399066
PVM kodas LT 100000987914
A/s LT17 7044 0600 0388 7164
AB SEB bankas

 


Jogailos 4, Vilnius
Mob. tel. +370 655 84929
El.paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Kroatija - Istrijos pusiasalis ir kiti Adrijos lobiai (8 d.)


 

DATA: 

KAINA: 465 EUR

 

 

  Pula  Brijuni 1  rovinj 2  Rovinj  rovinj 1  Opatija

 

Liublijana – Postojnos urvai – Predjamos pilis – Porečas – Pula – Rovinjas – Brijunų salų nac. parkas – Rabacas - Creso sala - Opatija

 

1 DIENA 


Ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Vakare atvykstame į viešbutį Brno.

 

2 DIENA LIUBLIJANA.


Pusryčiai. Kelionė per Austriją, Slovėniją. Atvykstame į Slovėnijos sostinę Liublijaną. Apriūrime žavų senamiestį - Rotušę, XIII a. barokinę Šv. Mikalojaus katedrą, Robba fontaną, simbolizuojantį tris upes – Savą, Krką ir Ljubljanicą, Trigubasis tiltas, kurį miesto simboliu pavertė architektas Jožė Plečnikas, pristatęs greta du papildomus tiltelius pėstiesiems, sudarančius trikampį. Nakvynei atvykstame į viešbutį Postojnoje.

 

3 DIENA POSTOJNOS URVAI - PREDJAMOS PILIS - POREČAS.


Pusryčiai. Aplankome nuostabų gamtos stebuklą – *Postojnos stalaktitų ir stalagmitų urvus. Milijonus metų vanduo raižė, graužė, skaptavo, lašas po lašo formavo paslaptingą 20 km ilgio požemių karalystę. Eidami pėsčiomis ir vykdami traukinuku grožėsimės vandens meno šedevrais: Gotikine, Krištolo, Koncertų salėmis, Juodąja, Kalnų, Gražiąja olomis ir didžiausiu stalagmitu, vadinamu Deimantu. Netoli urvų – įspūdingiausias statinys visoje Slovėnijoje – *Predjamos pilis, pastatyta pusiau oloje. Kelionė link Kroatijos Istrijos pusiasalio. Tai raudono, pilko ir baltojo kalkakmenio kraštas. Iš čia buvo gabenamas baltasis kalkakmenis Venecijos pastatų statybai. Vykstate į romėnų įkurtą Porečo miestą. Apžiūrime VI a. statytą Eufrazijaus baziliką (įtraukta į UNESCO saugomų architektūros paminklų sąrašą) su puikiai išsilaikiusiomis bizantinėmis mozaikomis. Tai seniausia triskliautė bažnyčia Vidurio Europoje. *Vyno, rakijos, aliejaus, sūrio ir kumpio degustacija. Nakvynei atvykstame į viešbutį Puloje ant Adrijos jūros kranto.

 

4 DIENA PULA - ROVINJAS.


Pusryčiai. Pula – didžiausias Istrijos regiono miestas pietrytinėje pusiasalio dalyje. Jo istorija skaičiuoja daugiau kaip 3000 metų. Miestas garsus įvairių kultūrų palikimu. Pirmieji šioje vietovėje apsigyveno ilyrai, o 43 m. prieš Kr. Pula tapo romėnų kolonija, vėliau – visos Istrijos administraciniu ir prekybos centru. Romėnų laikais mieste gyveno apie 5000 žmonių, miestas klestėjo, jame pastatytas šeštas pagal dydį pasaulyje amfiteatras. Jis buvo trijų aukštų, čia vykdavo gladiatorių kovos. Dabar amfiteatre, kuriame yra 8000 vietų, jau daugiau nei 50 metų iš eilės vyksta vasaros festivaliai, žymiausių pasaulio dainininkų ir muzikantų koncertai. Važiuojant į Rovinją, kelias veda pro Limos kanalą, dar vadinamą „norvegišku fiordu“ - siaurą jūros liežuvį, kelis kilometrus įsiterpusį į sausumą. Rovinjas – tai vienas vaizdingiausių Viduržemio jūros pakrantės miestų. Pirmą kartą jis paminėtas dar VII a. Miesto simbolis ir aukščiausias taškas, iškylantis virš visų pastatų, – centre stovinti Šv. Eufemijos bažnyčia, pastatyta XVIII a. Nuo jūros miestas tarsi atsitvėręs namų siena. Gražiausiais Rovinio vaizdais mėgaujamės *plaukdami laivu. Vakare grįžtame į viešbutį Puloje.

 

5 DIENA BRIJUNŲ SALŲ NAC. PARKAS.


Pusryčiai. Išvyka į *Brijunų salų archipelago nacionalinį parką. Tai ekskursija tiems, kurie vertina nepaliestos gamtos grožį. Laivu iš Fažana miestelio maždaug po 15 min pasieksime Didijį Brijuną - didžiausią archipelago salą - vieną iš 14, priklausančių unikaliam nacionaliniam parkui, kuriame pajusite senų medžių, smaragdinės jūros kvapą, vandens ir dangaus bei uolų ir miškų harmoniją. Mėgausitės gamta ir žalia jos karalyste, egzotiškų medžių ir augalų aspsuptimi. Archipelagas daugelį metų buvo Romos įtakoje, tais laikais čia išdygo didžiulė šventykla, kiti romėniški statiniai. Tačiau tai, ką sukūrė romėnai, vokiečiai per Antrąjį pasaulinį karą sugriovė. Įspūdingo grožio salas savo vasaros rezidencijai buvo išsirinkęs ir buvusios Jugoslavijos prezidentas J.Tito.  Ekskursijos metu aplankote safari parką, kuriame gyvena ne tik vietiniai gyvūnai, bet ir apgyvendintos kai kurių egzotiškų gyvūnų rūšys. Apžiūrite romėnų laikų vilos griuvėsius, Bizantiškos pilies griuvėsius, Venecijos laikų Baltąją vilą. Vakare grįžtame į viešbutį Puloje.

 

6 DIENA  CRESO SALA - RABACAS.


Pusryčiai. Visos dienos *išvyka laivu į Creso salą. Nuostabi galimybė praleisti dieną kaitinantis saulėje, maudantis ir tiesiog ilsintis plaukiojant laivu Adrijos jūroje.  Grožėsimės nuostabiu natūralios gamtos kūriniu – Mėlynąja grota. Pro povandeninę uolos angą skverbiasi saulės spinduliai, kurie vandeny lūžta atsimušę į balto kalkakmenio dugną ir pasklinda po krištolinio skaidrumo vandenį, mėlynai nuspalvindami visą uolos vidų, o vandenyje  esančius daiktus - magiška sidabrine spalva. Aplankysime Creso miestą, kuris mena Austrijos - Vengrijos imperijos, Romos ir Venecijos laikus. Maudysimės smaragdiniame Dragozetici paplūdimyje. Grįžimas į Rabacą. Laisvas laikas viename gražiausių Istrijos pusiasalio kurortų, išaugusiame iš žvejų kaimelio. Jaukaus kurorto gatvelės nuo stačių kalnų šlaitų leidžiasi link jūros. Miesto pakrantė sklendi pušų ir oleandrų žalumoje. Vakare grįžtame į viešbutį Puloje.

 

7 DIENA OPATIJA.


Pusryčiai. Išvykstame link Čekijos, pakeliui aplankant patį prašmatniausią kurortą šiaurinės Adrijos pakrantėje - Opatiją. Miestas išaugo XV a. aplink čia įsikūrusį benediktinų vienuolyną. Opatija laikoma pirmąja Kroatijos turizmo „dama“. Kai 1844 m. dailininkas Skarpa (Rijekos aristokratas) čia pastatė pirmąją Andželikos vilą, nuo jos ir prasidėjo vystytis turizmas. Nuolat žalumoje skendinčioje Opatijoje mėgo ilsėtis Austrijos – Vengrijos imperijos karaliai ir didikai. Šis kurortas išsiskiria architektūros stiliumi, iki mūsų dienų jame išliko nemažai XIX a. pastatų. Dėl savo nuostabaus subtropinio klimato Opatija dar praėjusiame amžiuje buvo pripažinta geriausias klimato sąlygas turinčiu Europos kurortu. Čia gerokai šilčiau nei apylinkėse. Nuo žemyno miestą užstoja kalnai. Aukščiausia viršūnė – Učka (1400 m). Dėl čia susidariusio išskirtinio mikroklimato poilsiui tinkami visi metų laikai. Kelionė per Kroatiją, Slovėniją, Austriją. Vėlai vakare atvykstame į viešbutį Čekijoje.

 

8 DIENA 


Pusryčiai. Kelionė į Lietuvą. Vėlai vakare grįžtame namo.

 

KAINA: 465 EUR

 

Į KAINĄ ĮSKAIČIUOTA: 

Kelionė patogiu autobusu;

7 nakvynės 3* viešbučiuose (2- viečiuose kambariuose) su pusryčiais;

grupės vadovo - gido paslaugos;

draudimas (iki 65 m.).

 

Į KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA: 

bilietai į mokamus objektus: ~100 Eur; 

pietūs, arbatpinigiai, kitos nepaminėtos išlaidos.

 

 PASTABOS:

Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali kisti;

Kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos teikiamos už papildomą mokestį.

Minimalus keliautojų skaičius – 35. Vykstant mažesniam keliautojų skaičiui, kelionės kaina gali keistis.