bg

Kontaktai

UAB "Pegaso kelionės"
Įmonės kodas 126399066
PVM kodas LT 100000987914
A/s LT17 7044 0600 0388 7164
AB SEB bankas

 


Jogailos 4, Vilnius
Mob. tel. +370 655 84929
El.paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Nesterovičius bei Malkovičius. Panaši, kaip ir mūsų, tik joje pagrindinis dėmesys — moksleivių sportiniam rengimui. Čia vaikai suvažiuoja iš aplinkinių miestų. Gyvena bendrabutyje, kaip ir Kuršėnu Pavenčių vidurinėje. Vertinimo sistema — penkiabalė. Šios gimnazijos ypatumai — mokiniai be pagrindinių dalykų, papildomai gali vystyti ir kitas mėgstamas sporto šakas: slidinėjimą, plaukimą ir kita. Labai stipri mokymo bazė. Visa tai — nemokamai“, - sakė L.Zeringienė.
Kairių pedagogams įspūdį paliko tai, kad sporto gimnazijoje pedagogai neturi problemų dėl moksleivių lankomumo bei žalingų įpročių. Pasak etikos mokytojo T.Mikaliūno, Liublianos gimnazijoje visur įrengti rūkomieji. Moksleiviams nereikia bėgti į lauką slėptis. Įdomiausia, kad rūkančiųjų ir nėra. Viešai rūkyti — ne prestižas. Juolab sporto mokykloje.
„Glaudus gimnazijos pedagogų ryšys su tėvais ir globėjais padeda išlaikyti savitarpio pagarbą ir drausmę. Gimnaziją moksleiviai renkasi pagal savo poreikius — ji neprimetama, todėl pamokų nelankančiųjų nėra“, - su neslepiama pavydo gaidele sakė Kairių mokyklos direktorius. Bendras panašumas — visi mokytojai skundėsi kenčiantys nuo begalinio popierizmo.

Italų moksleivių kuprinės ne lengvesnės

Venecijos užmiesčio pagrindinė mokykla, sakė L.Zeringienė, išsiskyrė liberalia atmosfera. Klasės — multitautinės, daug emigrantų. Tačiau italų švietimo sistema linkusi taikytis prie moksleivių.
„Jei klasėje yra grupelė moksleivių, nemokančių italų kalbos, specialiai parengiamas pedagogas ta kalba mokyti vaikus, kuria jie kalba. Klasėse — iki penkiolikos mokinių (Kairių mokykloje — nuo 16 iki 29!). Vaikai labai saugomi: uždrausta juos filmuoti ir fotografuoti. Į mokyklą ir iš jos veža tėvai ir globėjai,“ — sakė L.Zeringienė. Mūsų pedagogai domėjosi ir moksleivių kuprinėmis. Deja, ir italų keturiolikmečių pečiams tenka tokia pati našta, kaip ir mūsų moksleivių. Kovai su rūkymu pasitelkta didžiulė prevencija: kiekvienoje klasėje, visose mokyklos patalpose „Draudžiama rūkyti“ — skelbiama keturiomis kalbomis. Venecijoje ir daugelyje kitų Italijos miestų viešose vietose rūkyti draudžiama.