bg

Kontaktai

UAB "Pegaso kelionės"
Įmonės kodas 126399066
PVM kodas LT 100000987914
A/s LT17 7044 0600 0388 7164
AB SEB bankas

 


Jogailos 4, Vilnius
Mob. tel. +370 655 84929
El.paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.Lankantis Austrijos BUNDESKRIMINALAMT (BK), įsikūrusiame sostinėje Vienoje, susipažinome su dabartine ir numatoma po pertvarkos Austrijos struktūra. Taip pat jie mums pademonstravo, kaip veikia Europolo sistema „Sirene“. Mums padovanojo gražiai apipavidalintų leidinių apie Austrijos struktūrą bei statistiką. Visos 9 Austrijos žemės turi savo pagrindines policijos įstaigas.

Mes lankėmės Zalzburgo (SALZBURG) mieste. Tai Zalzburgo žemės centras. Gražus miestelis pagal gyventojų skaičių prilygstantis Šiauliams. Čia įsikūręs BUNDES POLIZEI DIREKTION SALZBURG (Zalzburgo žemės policijos direktoratas). Apie policijos struktūros numatomą pertvarką Zalzburgo žemėje mums pasakojo KARL-HEINS WOCHERMAYR – Zalzburgo policijos direktorato kriminalinio skyriaus vyresnysis leitenantas, TPA Zalzburgo poskyrio narys.

Jis pasakodamas apie savo darbą labai didelį dėmesį skyrė Tarptautiniam Austrijos policijos bendradarbiavimui ir pagalbai nuo neseniai praūžusio cunamio nukentėjusiems šalims.

Vyresnysis leitenantas Karl-Heinz Wochermayr pats asmeniškai vadovavo Austrijos kriminalistinius tyrimus atliekančiai grupei, ieškojo dingusių be žinios cunamio nusiaubtose šalyse, dalyvavo atkasinėjant kapavietes, ėmė pavyzdžius ir atlikinėjo DNR, kad identifikuotų žuvusiųjų asmenybes. Jis šioje srityje turi daug patirties, mums demonstravo vaizdinę medžiagą apie cunamio nusiaubtas šalis, siaubingą žmonių padėtį nelaimės ištiktuose rajonuose.

Vėliau apžiūrėjome Zalzburgo kriminalistinę laboratoriją, sukauptą nelegalių ginklų kolekciją. Zalzburge atliekami nesudėtingi kriminalistiniai tyrimai, sudėtingi siunčiami į Austrijos sostinę Vieną.

Atsisveikindami pasikeitėme suvenyrais, vaizduojančiais policiją ir TPA atributiką.

Karl-Heinz Wochermayr įteikdamas savo vizitinę kortelę, pademonstravo TPA Austrijos skyriaus nario kortelę ir tuo mus nustebino. Ji nebuvo panaši į visame pasaulyje naudojamą TPA pažymėjimą. Pasirodo austrai nelaukė, kol TPA vadovybė patvirtins naujus pažymėjimo pavyzdžius ir išleido savo sukurtus plastikinius TPA nario pažymėjimus, panašius į mūsų vairuotojų pažymėjimus.

Apsilankymas Austrijos policijos įstaigose tarptautinio seminaro dalyviams iš Lietuvos paliko gerą įspūdį, papildė žinių bagažą, sudarė sąlygas užmegzti naujas pažintis ir šiaip pailsėti, apžiūrėjus gausybę įvairių pasaulinio garso architektūrinių paminklų, meno kūrinių, techniką bei mokslo pasiekimus. Kelionės dalyvius pakerėjo nepakartojamas Alpių kalnų grožis keliaujant jais, Melko vienuolynas, į UNESCO paveldą įtraukto HALLSTATT miestelio grožis ir kiti objektai.Baigiantis kelionei TPA nariai jau planavo sekančią kelionę į dar neaplankytus kraštus pailsėti ir naujų įspūdžių parsivežti.