bg

Kontaktai

UAB "Pegaso kelionės"
Įmonės kodas 126399066
PVM kodas LT 100000987914
A/s LT17 7044 0600 0388 7164
AB SEB bankas

 


Jogailos 4, Vilnius
Mob. tel. +370 655 84929
El.paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Korneuburgo VVG grupei priklauso septyniolika bendruomenių, užsiimančių įvairiausiomis veiklomis. Jai svarbi ir ekonomika, ir žemės ūkis, ir turizmas, ir atsinaujinantys energijos šaltiniai. Mikytų ir Keturnaujienos bendruomenių narius ypač sudomino nuo 2010 metų vykdomas etninio-kulūrinio kraštovaizdžio išsaugojimo, mažų paminklų užfiksavimo ir išsaugojimo skaitmeninėje duomenų bazėje projektas. S.Kučiauskienės teigimu, šio projekto įgyvendinimui daug laiko skiria bendruomenių savanoriai. Mūsų delegacija susipažino ir su bedarbiams skirtų daugiau kaip dešimt metų įgyvendinamu projektu ,,Alte Schmiede‘‘ („Senoji kalvė“), kuriame dalyvauja dešimt – penkiolika žmonių, nuo 24 iki 60 metų amžiaus. Tai ilgalaikiai bedarbiai ar neįgalūs žmonės. Jie ištisus metus dirba įvairius visuomeninius darbus bibliotekose, vaikų darželiuose, kitose įstaigose. Projekto metu nuolatinį darbą gauna apie 60 proc. jo dalyvių. Šia vertinga patirtimi pasidalijo projekto vadovas Rudolfas Reigneris.

 

Antrasis dalykinis susitikimas įvyko Alpių kalnų slėnyje įsikūrusioje gyvenvietėje Gosau prie Aukštojo Dachšteino. Mikytų ir Keturnaujienos bendruomenių delegaciją priėmė meras Gerhardas Gamsjėgeris. Pokalbyje dalyvavo bendruomenės nariai, savivaldybės tarnautojai ir atstovai iš srities Parlamento. „Su šia nedidele bendruomene (apie 2000 gyventojų) mes iš karto radome bendrą kalbą, aptarėme iškylančias tokias problemas kaip jaunimo įsidarbinimo kaime galimybės, vaikų skaičiaus mokykloje mažėjimas, rūpinimasis senais ir neįgaliais žmonėmis, domėjomės jų sprendimo būdais, - pasakojo S.Kučiauskienė. - Aišku, šias ir kitas problemas jie sprendžia žymiai racionaliau nei mes, nes turi ir daugiau galimybių, ir paramos lėšų. Tačiau pasimokyti buvo ko: dėmesio žmogui, iniciatyvumo, tvarkingumo, racionalumo.“ Mūsų bendruomenes sužavėjo G.Gamsjėgerio ekskursiją po Gosau miestelį. Lietuvaičiai turėjo galimybę pamatyti šiuo metu vykdomus projektus – mokyklos rekonstrukciją ir naujos degalinės statybas, pasigrožėti Gosau ežeru ir nuostabia gamta.

Pasak S.Kučiauskienės, susitikimai su Korneuburgo ir Gosau bendruomenėmis buvo labai įdomūs ir naudingi, tačiau labiausiai Austrijoje mūsų kraštiečius sužavėjo žmonių nuoširdumas, dalijimasis patirtimi ir nuostabi gamta.

 

„Draugo“ inf.