bg

Kontaktai

UAB "Pegaso kelionės"
Įmonės kodas 126399066
PVM kodas LT 100000987914
A/s LT17 7044 0600 0388 7164
AB SEB bankas

 


Jogailos 4, Vilnius
Mob. tel. +370 655 84929
El.paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.Belgijoje privalomas mokslas nuo 6 iki 18 metų. Mūsų šalyje politikai tik diskutuoja šia tema. Mu- zikinis lavinimas Belgijoje prasideda nuo 3-6 metų ikimokyklinėse įstaigose. Bendrojo lavinimo mokyklose muzikiniam lavinimui skiriama tik viena savaitinė pamoka, tačiau užklasinis muzikinis ugdymas vyksta vakarais, šeštadieniais, net sekmadieniais. Ypač pradinėje mokykloje siekiama, kad mokiniai pamiltų muziką, žinotų apie ją, klausytųsi daug patrauklių kūrinių. Mokinių žinias iš muzikos dalyko nevertinamos.

Neišdildomą įspūdį paliko pamokų stebėjimas Paryžiaus Saint-Germain-en-Laye Bonnenfant pradinėse mokyklose. Buvo išklausyta paskaitų apie muzikinį lavinimą, vyko dalykiškos diskusijos. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos pradinių klasių mokytoja Birutė Šutinienė stebėjo muzikos pamoką ketvirtoje klasėje, kurioje mokiniai klausėsi muzikinio įrašo, aptarinėjo, koks kūrinys, kas jo autorius, kokius girdi instrumentus.

- Mūsų pamokose muzikos kūrinių klausymas – tai tik viena iš pamokos dalių, - dėstė mokytoja B.Šutinienė. - Mes su mokiniais ir pasolfedžiuojame, padainuojame, padūduojame, todėl mūsų pamokos yra turtingesnės ir įvairesnės.

Gargždiškiai atkreipė dėmesį į mokyklą supančias aukštas tvoras, dvejus užrakinamus vartus. Tai daroma, kad atsitiktiniai praeiviai neužklystų į mokyklą, nepadarytų blogo mokiniams.

Gargždiškiai pedagogai keitėsi adresais su kolegomis Prancūzijoje ir Belgijoje, tačiau, pasak mokytojos D.Raudienės, Lietuvoje tikrai ne blogiau, nes pažintis su Paryžiaus ir Briuselio mokyklomis leidžia įvertinti tai, ką esame pasiekę savojoje šalyje. Kai kas pavydi Gargžduose, net bando kritikuoti savivaldybę, kad mokytojų kelionėms išleidžiamos nemažos sumos pinigų, bet mokytojas turi turtėti dvasiškai - jis su kaupu grąžins gėrį mokiniams. Šioje kelionėje mokytojai aplankė daug įžymių vietų – pabūta Bastilijos aikštėje, Eliziejaus laukuose, Triumfo arkoje, Karaliaus rūmuose, parymota prie Napoleono kapo, įkopta į Eifelio bokštą, net pakelėje sustota Vokietijoje, atsidurta prie Brandenburgo vartų, Reichstage ir t.t. Nėra tiek lėšų, kad per kraštus lietųsi, bet, gerbiant mokytoją ir žinant jo sunkų darbą, visada galima atrasti galimybių. Malonu, kad taip įsitikinę Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai.