bg

Kontaktai

UAB "Pegaso kelionės"
Įmonės kodas 126399066
PVM kodas LT 100000987914
A/s LT17 7044 0600 0388 7164
AB SEB bankas

 


Jogailos 4, Vilnius
Mob. tel. +370 655 84929
El.paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Biržų r. VVG 

Algirdas Garbauskas

img 1789

 

Pavasaris jau įpusėjo. Dalis darbų kaime jau padaryta. Tad Biržų r. VVG (vietos veiklos grupė) suruošė dalykinę kelionę į pietų šalį Kroatiją – susipažinti su jų vietos veiklos grupių veikla, projektų įgyvendinimu. Į kelionę vyko VVG nariai, projektų vadovai, bendruomenių pirmininkai, kaimo verslininkai ir gyventojai. Organizuojamos dalykinės kelionės – tarptautinio seminaro „Institucijų, įgyvendinančių projektus parengtus pagal LEADER metodo priemones, patirtis Kroatijoje“ pagrindinis tikslas – aktyvinti Biržų r. VVG teritorijos potencialius vietos projektų vykdytojus (Biržų r. kaimo bendruomenes, verslininkus, gyventojus ir jaunimą) skatinti bendruomeniškumą, stiprinti partnerystę, organizuojant idėjų mainus nacionaliniu ir europiniu lygmeniu.

KLAIPĖDOS RAJONO SAVIVALDYBĖ

Adelija Radžienė

interneto svetainėMes, Klaipėdos rajono piligrimai, ką tik grįžę iš Romos, su visu katalikišku pasauliu džiaugiamės ir sveikiname naująjį Popiežių Pranciškų.

Išties Žemaičių krikšto 600 metų jubiliejų katalikybės lopšyje šventėme ypatingu istoriniu laikotarpiu, kai Švento Tėvo sostas buvo tuščias, bet tai nė kiek nesutrikdė šventės iškilmingumo, nes dalyvavome su savo vyskupais ir kunigais. Klaipėdos rajono piligrimų grupę sudarė 52 žmonės. Nuoširdžios keliauninkų padėkos sulaukė grupę  lydėjęs Plikių parapijos klebonas Antanas Mačius. Ne tik jo lūpomis ištartas Dievo žodis, bet ir nuoširdus kunigo bendravimas kėlė piligrimų dvasią, teikė jėgų. O jų reikėjo gan daug. UAB „Pegaso kelionės“ sudaryta kelionės programa sklandžiai  aprėpė Telšių vyskupijos Žemaičių krikšto  jubiliejaus organizacinio komiteto sudarytą šventinę programą. Labiausiai būgštavę senjorai grįžo, pasak jų, pamiršę ligas, mat po Romą teko keliauti ne tik pėstute, bet ir metro, miesto autobusais.  Šauniausios močiutės titulą pelnė septyniasdešimtmetė agluonėniškė Danutė Dromantienė, kai vakare grįžtant į viešbutį, ji metro stotyje nesiteikė eilėje laukti, kol pakils eskalatoriumi, o rungtyniaudama su jaunuoliais, lydima plojimų užšuoliavo laiptais. Pagarbos, džiugesio,  pakantumo, ramybės ir tarpusavio meilės  dvasia grupę  lydėjo visą kelionę.

 

 

Paskutinėmis rugpjūčio dienomis 44 Mikytų ir Keturnaujienos bendruomenių nariai, aktyviai įsitraukę į projektinę veiklą, dalyvavo dalykiniuose susitikimuose su Austrijos Korneuburgo ir Gosau bendruomenėmis. Šiandieninis gyvenimas diktuoja bendruomenėms naujus partnerystės uždavinius, kuriuos sėkmingai galima spręsti bendradarbiaujant ir keičiantis gerąja patirtimi.

Įgyvendindama tarptautinį projektą Mikytų ir Keturnaujienos bendruomenių delegacija viešėjo Korneuburgo ir Gosau miestuose Austrijoje. Pirmasis susitikimas įvyko Korneuburgo miesto rotušėje. Pasak Mikytų bendruomenės centro pirmininkės Saulinos Kučiauskienės, čia juos šiltai pasveikino vicemerė, maloniai priėmė bendruomenės nariai. Mūsų kraštiečiai išklausė LEADER Weinviertel Dunojaus regiono VVG pirmininko, koordinatoriaus ir konsultanto Laisterio Giunterio pranešimą apie Korneuburgo bendruomenių centrą, jo veiklą ir įgyvendinamus projektus.

 

 

Apsilankiusi Baltarusijoje Rasa Gečaitė svarsto, ar iš tiesų pažįstame šiandien kaimyninę šalį, jos tautines ir kultūrines ambicijas, kurios toli lenkia lietuviškąsias.

Keliavau po Baltarusijos žemes ne viena, o gana su didele žmonių grupe iš visos Lietuvos. Įdomu tai, kad bemaž visi grįždami pripažino, kad nesitikėjo pamatyti klestinčios kultūrine prasme mums artimiausios, bet mažiausiai pažįstamos ir gana juodomis spalvomis piešiamos lietuviškoje žiniasklaidoje pietvakarių kaimynės. Keliai, urbanistika, žemės ūkis, bendras istorinis LDK paveldas, šiuolaikinė architektūra, europietiškas jaunimas, elegantiškas bendravimas ir malonus aptarnavimas. Viskas netikėtai stebino. Politika svarbu, ypač kai kalbama apie demokratiją. Tačiau palikime ideologiją nuošalyje, o pakalbėkime apie kultūrines ir tautines baltarusių ambicijas, kurios netikėtai privertė lietuvius susidrovėti dėl savo akiplėšiškai seklaus provincialumo.

Drįsčiau teigti, kad pagaliau turėtume plačiau atverti akis ir daug ko pasimokyti iš tris kartus didesnės baltųjų rusų valstybės, kuri kadaise su Lietuva sudarė vieningą Lietuvos ir daugybės rusų valstybę. Pirmiausia pasimokyti savarankiškumo, drąsos ir nuoseklaus kultūrinio palikimo išsaugojimo bei modernios ateities konstravimo.

Pasvalio dienraštis "Darbas"
2009 m. balandžio 2 d. Nr. 37 (8413)
Bronislava Černiauskienė

Žemės ūkio rūmai organizavo dalykinę kelionę “Žemės ūkio sektorių kooperatyvų veikla Vokietijoje ir Prancūzijoje”. Važiuoti buvo pakviesti žmonės iš visos Lietuvos, susiję ar besidomintys kooperacija. Į kelionę vežë turizmo agentūra “Pegaso kelionės”. Likus laisvų vietų, pakviesti kartu važiuoti ir Pasvalio “Bočiai”. Panoro tik septyni, kitus sulaikė dar neišblėsę įspūdžiai iš Italijos arba šaltokas pavasario oras.

Valė Garlauskienė, Bronislava Černiauskienė (straipsnio autorė) ir Danutė Jarumbavičienė Paryžiuje prie Konseržery kalėjimo.

> nuoroda į straipsnį

Pasvalio laikraštis DARBAS Nr. 2 (8378)
Bronislava Černiauskienė

Turizmo agentūros “Pegaso kelionės” pakviesta, Pasvalio “Bočių” bendrijos valdyba pasvaliečiams surengė dešimties dienų pažintinę kelionę į Italiją, pakeliui aplankant Čekiją, Austriją. Ruošiant šią kelionę daug triūso ir nervų įdėjo bendrijos narės Danutė Jarumbavičienė ir Birutė Kazėnienė. Turistiniu autobusu iš Pasvalio pajudėjome pirmą valandą nakties. Lazdijų pasienio punktą kirtome dienai brėkštant. Visus pasienio punktus pravažiavome be jokių patikrinimų, autobusas sustodavo tik susimokėti kelių mokesčio. Pamažu stūmėmės per Lenkiją, pro Varšuvos automobilių kamščius, kol pasiekėme Čekiją. Pro autobuso langus grožėjomės tvarkingais šios šalies laukais. Mūsų gidė Raimonda papasakojo, kad kai ji po Baltijos šalis vežiojo italų ekskursantų grupę, įvažiavus iš Latvijos į Lietuvą, jų reakcija buvo tokia pati. Mus pradžiugino, kad lietuvių laukai italams atrodė geriau sutvarkyti nei latvių.

 

> nuoroda į straipsnį

Rugsėjo 11 d. vykusi Lietuvos seniūnų grupė susitiko su Italijos Riccione miestelio valdžia ir aptarė aktualius vietos bendruomenių klausimus. Apie šį susitikimą parašyta vietiniame nacionalinio masto laikraštyje "IL RESTO DEL CARLINO", leidžiamame nuo 1885 m. kovo 21 d. ir iki šiol leidžiamame kiekvieną dieną 16 didelių ir mažų Italijos miestų.

 

> nuoroda į straipsnį

 

Zita ALEKSONIENĖ
“Saulės” pagrindinės mokyklos mokytoja

Jei norite pailsėti nuo kasdienybės, patartina pakeisti aplinką. Jei norite ką nors nauja sužinoti, patartina keliauti. O geriausia, kai visa tai pavyksta suderinti. Taip padaryti nusprendė ,,Saulės” pagrindinės mokyklos mokytojų grupė, pasiryžusi per Velykų atostogas leistis į dalykinę kelionę – tarptautinį seminarą Helsinkyje ir Stokholme ,,Suomijos ir Švedijos švietimo politika, švietimo sistemos ypatumai ir naujovės. Ugdymo vadyba. Mokyklų ištekliai, jų valdymas”.

Helsinkio gimnazijoje

Šiaulių kraštas.
Virginija Kernienė

Kaip skirtingai užsienio šalyse pedagogai kovoja su moksleivių žalingais įpročiais, kokie Slovėnijos ir Italijos švietimo sistemų ypatumai sužinojo tarptautiniame kvalifikacijos seminare dalyvavę Kairių pagrindinės mokyklos direktorius bei du pedagogai.

Slovėnų gimnazistams įrengti rūkomieji

Arūnas Kulikauskas, Kairių pagrindinės mokyklos direktorius, bei du mokytojai — Laima Zeringienė (lietuvių kalbos) ir Tomas Mikaliūnas (etikos) — seminaruose su užsienio kolegomis susitiko Liublianos (Slovėnija) gimnazijoje Liubliana Shishka.
„Tai prestižinė sportinio profilio gimnazija. Ją baigė žinomi krepšininkai:

Valstiečių laikraštis Nr. 87 (8486) Priedas - Tėviškės šviesa
Albinas Klizas
Klaipėdos r. savivaldybės tarybos švietimo komiteto pirmininkas

„Lietuvoje tikrai ne blogiau“, - šiais žodžiais apibendrino septynių dienų dalykinę ir ekskursinę programą Prancūzijoje ir Belgijoje Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokytoja ekspertė Danutė Raudienė. Ji su 38 Klaipėdos rajono mokytojais lankėsi Paryžiaus ir Briuselio bendrojo lavinimo ir menų mokyklose. Susitikime su Flandrijos švietimo ministerijos atsakingais darbuotojais rajono muzikos mokytojai įsitikino, kad ugdymo programos labai panašios kaip Lietuvoje , tik didelis dėmesys yra skiriamas choriniam dainavimui.

- Mus džiugino žinia, kad Briuselio Karališkojoje muzikos akademijoje savo žinias gilino gargždiškė Asta Paulauskaitė, vertinama kaip gera specialistė, kurios muzikinio kelio pradžia buvusi Gargžduose, - dėstė D.Raudienė.

TPA LS Šiaulių m. poskyrio pirmininkas Arvydas Augas

Grupė policijos pareigūnų iš Lietuvos, tame tarpe pusė jų Tarptautinės policijos asociacijos nariai, spalio 16-21 dienomis viešėjo Austrijoje. Tai kelionių agentūros “ZV paslaugos” organizuota kelionė, kurios metu policijos pareigūnai galėjo pamatyti įdomias Austrijos, Čekijos ir Slovakijos vietas. Vykdant iš anksto numatytą dalykinę programą, Lietuvos policijos pareigūnai lankėsi Austrijos sostinės Vienos ir Zalzburgo pagrindinėje policijos įstaigose.

Čia Lietuvos policijos pareigūnams buvo pasakojama ir demonstruojama vaizdinė medžiaga apie šiuo metu Austrijos policijoje vykdomus policijos struktūrinius pakeitimus, žandarmerijos įsiliejimą į policijos struktūrą. Susitikimuose nebuvo pamiršti klausimai ir apie TPA veiklą.


Į Austriją vykusiems TPA LS Vilkaviškio poskyrio pirmininkei IRENAI RIMKEVIČIENEI, Šiaulių poskyrio valdybos narei MARYTEI VAITKUTEI, PD poskyrio valdybos nariui RIMANTUI MOCKUI ir Alytaus poskyrio nariui ANTANUI KALVAIČIUI bei šio straipsnio autoriui rūpėjo įvairūs klausimai, ne tik liečiantys tiesioginį policijos darbą, bet ir TPA veiklą Austrijoje.